Město Kolín uspělo s žádostí o dotaci z Operačního programu zaměstnanost na projekt s názvem „Přívětivý úřad smart city Kolín“. Dotace poslouží k vybudování kompletně nových webových stránek města Kolína a to ve dvou verzích – model město a model turista.

„Webové stránky budou v tzv. responzivním designu - optimalizované pro nejrůznější typy zařízení. Měly by být přístupné i pro osoby se zrakovým postižením v rámci „bezbariérovosti“ webových stránek. Model turista - informační portál pro pro celé Kolínsko - by měl zahrnovat například zpravodajství z regionu, tipy pro turisty, propojení na objekty, které se zabývají ubytováním, stravováním, zábavou, sportem, kulturou,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Celkové náklady na realizaci projektu jsou odhadnuty částkou přibližně 3 miliony korun. Výše dotace činí až 95%. Projekt při hodnocení získal 98,8 bodů ze sta. „Nás by to mělo stát asi 150 000 korun. Dnešní stránky sice fungují, ale už jsou poměrně letité a nejsou ideální. My už samozřejmě máme připravený záměr a víme, jak budou vypadat. Maximální doba realizace je 18 měsíců – věříme ale, že se to podaří i dřív, do konce roku 2021,“ upřesnil starosta.

Součástí dotace je i rozšíření aplikace „Kolín v mobilu“, vzdělávání v oblasti komunikace a prezentace pro úřad a novinka - modul sousedské výpomoci.