Kolínský Majáles byl po mnohaleté pauze obnoven v roce 2017. Jde o jedinou velkou událost v Kolíně, kterou je možné připsat studentské kreativitě. Každý z ročníků je ale úplně jiný, protože odrůstají (a dorůstají) nové generace jeho organizátorů. Častým místem konání byl Kmochův ostrov a v každém z ročníků byl výrazně odlišný i program. Někdy byl kladen důraz na přednášky, jindy na koncerty a performance, opakovaně došlo i na souboj o titul Krále Majálesu mezi kolínskými středními školami.

Letošní majáles se na různých místech města koná od úterý 7. do soboty 11. května a většina programu má podobu hudebních vystoupení. Místy jednotlivých koncertů postupně budou Komenského park, louka u medvědů v Borkách a Karlovo náměstí, překvapivé vyvrcholení se v sobotu 11. května uskuteční na místě, které většina studentů na vlastní oči pravděpodobně uvidí poprvé - ve zříceninách kostela Všech Svatých u nádraží.

Program Kolínského Majáles

úterý 7. května
15.00 Koncert v Komenského parku - vystoupí Adam Gryč, Matěj Novotný a Ten Sing Kolín

středa 8. května
14.30 Koncert na louce u medvědů v Borkách - vystoupí mj. Eternal Movements či Lucie Nosková

pátek 10. května
16.00 Koncert na Karlově náměstí - vystoupí mj. Any Filousová či Taneční klub Kocour Modroočko

sobota 11. května
16.30; Závěrečný koncert ve zříceninách kostela Všech Svatých u nádraží - vystoupí mj. Naty Hrychová, Slavíček, May Symphony, Meizmen či Hele (do cca 2 hodin ráno)