Kostel Narození Panny Marie v Červených Pečkách, spadající do Římskokatolické farnosti v Kolíně, prošel od roku 2017 velkou opravou. Rekonstrukce byla zahájena z iniciativy městyse Červené Pečky a trvala přibližně tři roky, přičemž městys se na celkových nákladech podílel z padesáti procent. „Kompletně se opravily střechy, věž, sanktusník i vnější plášť kostela. Nadto se ještě zrestaurovala freska a celá oratoř. V tomto roce máme v plánu vybudovat bezbariérový vstup ze zadní částí areálu kostela,“ uvedl kolínský farář Ján Halama, SVD.

K proměně kostela značnou měrou přispívá i rodina Hrubých z Gelenj, jejíž rod sídlil na zámku v Červených Pečkách přes 300 let. „Paní baronka Karla Hrubá z Gelenj a její sourozenci mají ke kostelu v Červených Pečkách vztah jako k patronátnímu kostelu a na jeho opravách se rovněž významně podílejí. Musím říct, že v Červených Pečkách se nám iniciativy městyse a rodiny Hrubých sešly doslova vzorově. Také je radost v kostele sloužit mši, protože je obvykle zaplněný rodinami z Červených Peček a okolí,“ doplnil Ján Halama.

Mše svaté zde probíhají každou neděli v 10:30. Bližší informace k prázdninovému harmonogramu bohoslužeb v kolínské farnosti naleznete zde.