Rada města města Kolína schválila prodej pozemku o rozloze 7 ha v Průmyslové zóně Kolín – Ovčáry, což by do městské kasy mohlo přinést zhruba 31 milionů korun. Zda k prodeji dojde, musí odsouhlasit ještě zastupitelé na svém zářijovém zasedání. V zóně by pak měla mít hlavní centrum pro celou republiku společnost Xanta s.r.o.

„V záměru mají vystavět novou výrobní halu o rozloze jednoho hektaru se školícím a vývojovým střediskem, technickým oddělením či velkým showroom (pozn. red.: místo, kde se předvádějí výrobky určené k prodeji). Výroba zahrnuje kompletaci koupelnového nábytku, sprchových koutů zejména a vodovodních baterií. Předpoklad výstavby je do konec roku 2022, poté by chtěli spustit výrobu,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Společnost XANTA má několik svých obchodních značek – nejznámější je například SAPHO koupelny. „Jedná se o zavedenou firmu, která přispěje k diverzifikace průmyslové zóny. Dopravní zátěž není až tak výrazná - dopravní zátěž v plně zaběhnutém provozu předpokládá přibližně dva kamiony denně, přičemž sedmdesát procent provozu by mělo směřovat na D11,“ doplnil starosta. Při plné výrobě firma zaměstná až 120 zaměstnanců.