Nízké lednové teploty vedou k otázce, jaké možnosti noclehu v Kolíně mají lidé „na ulici“. Kromě dlouhodobého pobytu nabízí možnost strávit noc v teple Městská ubytovna pro osoby bez přístřeší v Polepské č.p. 550. Na zahradě ubytovny jsou od prvního prosincového týdne – tak jako každou zimu -  nachystána iglú, mobilní zateplené přístřešky pro lidi bez domova, jejichž využití je zcela anonymní bez nutnosti předkládat doklady totožnosti.

Další varianta, která zahřeje, je využití sklepních prostor ubytovny. „Kapacita je v tuto chvíli ze dvou třetin naplněná. Disponujeme i lůžky pro covid - pozitivní osoby. Ubytování poskytujeme ve spolupráci s farní charitou, která dokáže lidi zabezpečit novým ošacením nebo dekami,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt. V městské ubytovně platí zákaz požívání alkoholu a není určena pro rodiny s dětmi.

„Rodiny s dětmi mohou využít městské krizové byty - jedná se o dva byty, které jsou plně vybaveny a slouží ke krátkému ubytování. V případě dlouhodobého ubytování lze uvažovat o sociálních bytech,“ dodal místostarosta Najbrt.