Historie sousedských setkání Otevřená ulice s kulturním programem je pestrá a nenajdete jediný rok, kdy by se termíny i místa konání shodovaly. Koncentrovány jsou ale každoročně především do období letních prázdnin, kdy jim přeje venkovní teplota i "dovolenkové" období.

V některých letech akce zaplnila všechny prázdninové čtvrtky, v letošním roce si ale vystačí jen s dvoutýdenním rytmem. Čtyři prázdninové Otevřené ulice se uskuteční ve dvou červencových a dvou srpnových středách a vystřídají čtyři různá místa konání - 10. července to bude Vodárna, 24. července "šachovnice" na sídlišti, 7. srpna zálabské nábřeží u lávky a 21. srpna Husovo náměstí.

První prázdninová Otevřená ulice začíná na Vodárně ve středu 10. července v 17 hodin a nabídne hudební a taneční program - zahraje kapela ´Hadec & Grant´, uskuteční se taneční workshop a vystoupí týnecký taneční klub ´Eternal Movements´ vedený lektorkou a tanečnicí Anetou Krejčíkovou. Své nejnovější taneční choreografie na Vodárně postupně předvede nejmladší tým hvězdiček, starší děti, juniorky i zkušené tanečnice.