Sousedská setkání pod značkou Otevřená ulice se stala v průběhu minulých let neodmyslitelnou součástí kolínského kulturního a společenského života. Neformální pobídka k setkávání pod širým nebem, obohacená živou muzikou, výstavami a drobným občerstvením, tradičně eskaluje během letních prázdnin.

V předchozích letech se termíny i místa konání Otevřených ulic měnily a pokaždé měly jinou podobu. Někdy se první sousedské setkání konalo už na jaře, v jiných letech akce zaplnila všechny prázdninové čtvrtky a v některých letech se akce vracela na stejné místo v rychlém sledu i několikrát za sebou.

Letošní "itinerář" Otevřených ulic má podobu jakéhosi "best of". Setkání se od června do září uskuteční šest a každé z nich proběhne na jiném místě, především na těch osvědčených. Letošní první sousedské setkání proběhne v rámci festivalu Kmochův Kolín ve čtvrtek 6. června od 17 do 20 hodin a místem jeho konání bude Kmochův ostrov, kde účastníkům zahraje kapela Two Towers HULU Jazz. Předcházet mu bude v 16 hodin před radnicí startující komentovaná procházkách po městských památkách, která bude zakončena na Kmochově ostrově.

Soupis chystaných Otevřených ulic včetně míst jejich konání:
6. června - Kmochův ostrov
10. července - Vodárna
24. července - "šachovnice" na sídlišti
7. srpna - zálabské nábřeží u lávky
21. srpna - Husovo náměstí
21. září - zatím neupřesněné místo v rámci akce ´Zažít město jinak´