Nečekaná atrakce především pro milovníky dnes již zapomenutých - zato velkolepých - filmových formátů se na devět dní zastaví v Kolíně. Na sídlišti u Kauflandu od soboty 8. do neděle 16. června vyroste stan s unikátním 180stupňovým kinem ´Cinema 180´.

Stan, respektive jeho velká kupole, jsou pro neobvyklý divácký zážitek zásadní. Efektní záběry z horské dráhy či z letu vrtulníkem nasnímané speciální čočkou na obří 65mm negativ jsou totiž promítány na obří zakřivené plátno, ovíjející se kolem celé kupole stanu.

Pojízdných kin ´Cinema 180´ bylo v 80. a 90. letech minulého století v USA a v západní Evropě sestaveno a používáno 25 a z nich se ve funkčním stavu dodnes dochovalo jediné. V České republice se objevilo po mnoha letech a poprvé promítalo v květnu na specializované přehlídce 70mm filmů ve Varnsdorfu.

Kino ´Cinema 180´ bude v Kolíně promítat ve všední dny (kromě pondělí) od 16 do 21.30 hodin a o obou víkendech od 14 do 21.30 hodin, přičemž projekce začínají každou celou hodinu. Vstupné na unikátní projekci činí 100 korun.