Základní škola Mnichovická, neboli pětka, drží karanténní opatření do úterý 29. září. Jedná se o jedinou základní školu v Kolíně, která prozatím byla uzavřena - další ve svém provozu omezeny nejsou. „Důvodem je, že 30% pedagogického sboru vykazovalo příznaky nákazy koronavirem, proto Krajská hygienická stanice školu uzavřela a poslala do karantény. V tuto chvíli jsme v kontaktu i ostatními základními školami a nikde žádné další problémy nejsou,“ uvedla místostarostka Iveta Mikšíková.

Vedení základních i mateřských škol je v úzkém kontaktu s vedením města Kolína i s hygienou, což mu umožňuje pružně reagovat na případná ohniska nákazy. „Samozřejmě, že i žáci ze ZŠ Mnichovické mají sourozence v mateřských školách. Pokud měli respirační problémy a jsou v nařízené karanténě, tak rodiče mladší sourozence do MŠ vůbec neposílají - jsou o tom poučeni. Komunikujeme s ředitelkami školek a všechny to rodičům dávají na vědomí a mají info na svých webech, takže v tuto chvíli má problém pouze pátá základní škola,“ upřesnila místostarostka.

U rodičů, kteří mají možnost zajistit péči o malé dítě v domácím prostředí (např. matky na mateřské) je možným preventivním krokem dítě do mateřské školy po dobu rostoucího počtu nákazy neposílat. Je však nezbytné o tomto kroku informovat vedení MŠ a platit dál školkovné.