V neděli 2. května proběhne charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko. Protiepidemické podmínky neumožňují hromadné pořádání akce, proto je letos organizována formou individuálního zapojení s cílem společně v tento den uběhnout a ujít 8 500 kilometrů - právě tolik dětí se u nás každý rok narodí předčasně. Dle vlastního uvážení se můžete připojit do „PROCHÁZKY PRO MIMINKA DO DLANĚ 2021“ nebo „BĚHU PRO MIMINKA DO DLANĚ 2021“.

Postup je následující – zaregistrujete se nejpozději do pátku 30. dubna, vyberte si pro jakou neonatologii běžíte, zvolte si  startovní číslo, zaplaťte startovné ve výši 100 korun na osobu a vyčkejte na další pokyny k nedělní akci. Přihlášeno je v současné době okolo 1 000 běžčů a přes 1 500 rodin na procházku – bližší info naleznete zde.

„V rámci projektu MIMINKA DO DLANĚ pořádáme charitativní běhy s cílem upozornit na problematiku předčasného porodu, vyzdvihnout špičkovou úroveň české neonatologie a finančně podpořit konkrétní neonatologická oddělení, která o předčasně narozená miminka pečují. Také chceme podpořit rodiče, kteří tráví aktuálně s dětmi čas na neonatologickém oddělení a vzkázat jim, že v tom nejsou sami. Cílem akce je spojit se, užít si hezký a smysluplný den, ukázat dětem, že i takto se dá pomáhat. A samozřejmě obdarovat novorozenecké oddělení tím, co aktuálně nejvíce potřebuje. Startovné putuje na podporu konkrétního neonatologického oddělení, kde o miminka do dlaně s láskou pečují,“ uvádí pořadatel Nedoklubko na svých webových stránkách.

Přijďte podpořit třeba právě kolínskou neonatologii - registrace probíhá na www.miminkadodlane.cz.