Na start už 64. ročníku Silvestrovského běhu se v poslední den roku 2023 za příjemného počasí postavilo na atletickém stadiónu v Borkách 303 běžců a běžkyň. Tříkilometrovou trať absolvovali i starosta města Michael Kašpar, ministr vnitra a bývalý kolínský starosta Vít Rakušan a též nejstarší účastník závodu, osmdesátipětiletý Stanislav Plešinger. Profesor matematiky, dobře známý stovkám jeho (dnes už vesměs dospělých) studentů z kolínského gymnázia, je ikonickou postavou závodu - v dosavadní historii totiž vynechal pouze jediný ročník.

Pro vítězství si v kategorii mužů doběhl aktuálně nejlepší kolínský vytrvalec Milan Janoušek, který si s tratí poradil v čase 9:29 min. a o patnáct sekund porazil dalšího domácího běžce Víta Kozu. I třetí příčku obsadil kolínský atlet, junior Marek Nedvěd, čtvrté místo patřilo závodníku Sokola Kolín - atletika Luboši Herelovi a až páté místo obsadil první nekolínský účastník Lukáš Hrda.

V kategorii žen patřilo těsné prvenství čáslavské Adélce Semrádové za čas 12:00 min. a hned za ní doběhla dvojice kolínských starších žákyň Kateřina Bílková a Veronika Beránková. Čtvrtá příčka patřila bývalé výborné reprezentantce Sokola Kolín - atletika Petře Sotonové a pátá doběhla jedna z nejlepších kolínských atletek současnosti, překážkářka Lenka Novotná.