Kolínští zastupitelé schválili navýšení dotace pro rok 2021 o 70 000 korun pro Správu městských sportovišť, a.s. (SMSK) na odkup a převzetí solné jeskyně od soukromého vlastníka. „Uvažovali jsme i o variantě, že bude solná jeskyně zrušena a prostory nabídnuty k pronájmu, ale vzhledem k tomu, že na tomto místě funguje už 15 let a má své klienty, rozhodli jsme se, že Správa městských sportovišť vybavení jeskyně odkoupí a bude ji dále provozovat,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Solná jeskyně se nachází v areálu Vodního světa. Procedury zde probíhají, jak uvádí provozovatel na svých webových stránkách, v přímořském klimatu s relaxační hudbou a světelnou terapií. Pravidelná obnova solného podloží zajišťuje vzduch nasycený ionty biogenních prvků jodu, vápníku, sodíku, hořčíku, bromu, selenu a dalších stopových prvků. Po každé proceduře je vzduch desinfikován germicidními svítidly.

Terapii v solné jodové jeskyni můžete vyzkoušet např. při kožních potížích, alergiích, neurózách a depresích, kardiovaskulárních chorobách aj. Není naopak vhodná pro osoby se zvýšenou funkcí štítné žlázy či pro lidi trpící klaustrofobií.

Bližší informace naleznete zde.