Kolín v minulých dnech zasypal sníh, úklidové čety společnosti AVE Kolín nastoupily bezodkladně, přesto, zdá se, práce s odklízením sněhu v některých místech vázly, a to zejména v důsledku nedostatku strojů.

Jak byl s úklidem spokojený kolínský starosta Michael Kašpar? „Úplně ne. Nestihli všechno, což souvisí s tím, že by mohli mít více techniky. Na druhou stranu chápu argument, že když takové množství sněhu napadne sníh jednou za x let, tak kupovat další sypače je pro ně výrazně neekonomické, ale s tím my nic neuděláme,“ uvedl.

Naopak si starosta pochvaloval okamžité nasazení pracovníků do terénu. „Napadlo asi nejvíc sněhu od roku 2010. Je samozřejmé, že nemůže být odklizen hned, že to nějakou dobu trvá. A myslím si, že během dvou dnů AVE dostalo kalamitu pod kontrolu. Nemohu říct, že by se nesnažili. S panem Kozderou z AVE, který měl situaci na starosti, jsme komunikovali hned od rána. První den vyjeli v půl třetí ráno, druhý den ve tři.“

Sněhová nadílka Kolín zasáhla z neděle na pondělí 8. února. Na kalamitní stav neprodleně reagoval vedoucí provozu AVE Kolín s.r.o. Karel Kozdera prostřednictvím tiskové zprávy.