Kolínské posvícení, pořádané k připomínce a oslavě posvěcení chrámu sv. Bartoloměje, připadá na neděli 30. srpna. V souvislosti s příjezdem pouťových atrakcí bude od středy 26. srpna až do úterý 1. září omezen provoz v ulici Starokolínská a také v prostoru pod novým mostem. „Jedná se o standardní posvícenské dopravní omezení – když pojedete ze Starého mostu dolů směrem k lázním, tak neprojedete k přejezdu na Starokolínskou,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Posvícenská mše svatá se uskuteční v kostele sv. Bartoloměje v neděli 30. srpna 2020 od 10:00 hod. a bude ji celebrovat J.Ex. arcibiskup Charles Daniel Balvo, apoštolský nuncius v České republice. Římskokatolická farnost v Kolíně všechny zúčastněné prosí, aby si na posvícenskou mši s sebou přinesli roušky. V neděli pak od 18 hod. na Karlově náměstí zahrají kapely YELLOW SISTERS, PLZEŇSKÝ MLS či PEPINO BAND J.P. MATURY – bližší info k hudebnímu vystoupení naleznete zde.

Pouťové atrakce můžete navštívit od 27. do 31. srpna na place pod novým mostem. V pondělí 31. srpna slavnosti zakončí tradiční posvícenský trh.