V sobotu 20. srpna od 10 do 18 hodin na kolínském Kmochově ostrově proběhne osmý ročník Historických slavností. Pod taktovkou Skupiny historického šermu a dobové hudby - Pánů z Kolína připomenou „Neklidná léta 1914 - 1945“ 1. a 2. světové války. „Během celého dne vás bude bavit program na dvou scénách. Hlavní částí vás provede moderátor na pódiu amfiteátru, kde se budou střídat nejrůznější umělci. Čeká vás hudba, tanec, divadlo, a další. Vedlejší scéna zaujímá prostor v parku Kmochova ostrova u altánu,“ uvádí pořadatel na svých webových stránkách.

U altánu najdete vojenský tábor, polního felčara, ukázky zbraní, vozidel, motocyklů a nejrůznější techniky či historický fotoateliér. Akce má i edukativní rozměr - můžete si doplnit dobové znalosti formou naučných panelů či fotografií. „Součástí akce bude i expozice „Kolín mezi světovými válkami“, polní pošta, výstavy vojenské techniky a výstroje, výstavka „Koruna česká – vývoj naší měny od Rakouska Uherska po rok 1960“, naučné panely mapující dobu od roku 1914 do r. 1945 a mnoho dalšího,“ upřesňuje pořadatel Skupina historického šermu a dobové hudby - Páni z Kolína.

Součástí Historických slavností bude již tradičně rovněž jarmark, kde najdete stánky s řemeslnými výrobky nebo občerstvením. Za vstup na akci dospělí zaplatí 80 Kč a děti do 15 let 40 Kč. Děti do 6 let a držitelé ZTP mají vstup zdarma.