Velikonoční program v Kolíně je rozložen do několika dnů. Ve středu 27. března proběhne v pobočce knihovny na sídlišti ´Velikonoční tvoření pro děti a rodiče´, na Karlově náměstí se v pátek 29. a v neděli 30. března uskuteční dvoudenní Velikonoční trhy, v neděli 30. a v pondělí 31. března pořádá řepařská drážka ´Velikonoční jízdy´ a v chrámu sv. Bartoloměje se v pondělí 31. března koná ´Velikonoční koncert´.

Letošní Velikonoční trh bude poprvé dvoudenní a Karlovo náměstí zaplní v pátek a v sobotu. "Naší představou bylo mít trhy ve dnech pracovního volna, aby na ně mohl zavítat každý, a dále, aby součástí trhů byl také nějaký velikonoční program. Chtěli jsme především tematické dílničky pro děti, možnost malování vajíček či pletení pomlázek. K dobrému trhu patří také stánky s občerstvením a hudební program, o ten se v sobotu od 14 hodin postará Cimbálová muzika Kobylka. Věříme, že se tato velikonoční premiéra vydaří a že Kolíňáci si cestu na Karlovo náměstí najdou," uvedla místostarostka Iveta Mikšíková.

Během víkendových Velikonočních jízd se lze letos poprvé svézt ve vláčcích řepařské drážky. Soupravy tažené parní lokomotivou budou z nádraží v Sendražicích vypraveny v 9.45, 11, 12.15, 13.30, 14.45 a 16 h., zpět z Býchor budou soupravy odjíždět v 10.10, 11.25, 12.40, 13.55, 15.10 a 16.25 h.

Už jen počtem účinkujících milovníky mimořádných zážitků určitě zaujme nedělní podvečerní (začíná v 18 hodin) Velikonoční koncert sboru Cantores Cantant a jeho hostů v chrámu sv. Bartoloměje, na němž zazní ´Petite Messe solennelle´ Gioachina Rossiniho. "Vystoupí až 37 účinkujících. Čeká na vás i hra na klavír, harmonium, varhany nebo zpěv sboru a sóla," avizují pořadatelé.