Vedení města Kolína zveřejnilo na webu „metodiku“ s postupem pro odtahy vraků či vozidel bez platné STK (naleznete ji zde). Ve spolupráci s městskou policií pracují na vyčištění komunikací a uvolnění parkovacích kapacit. „Doufáme, že v horizontu pár měsíců všechna ta auta zmizí. Ještě městská policie žádné nahlášené neodtáhla, protože běží lhůty, ve kterých mají majitelé povinnost vrak odstranit – ale pokud tak neučiní -  za pár týdnů je odtahovat budou,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Majitel má na odklizení vozidla z komunikace přibližně dva měsíce (konkrétní případy jsou vyspecifikovány v metodice). Nahlášené vraky pravděpodobně z ulic nezmizí ze dne na den, nicméně budou označeny polepem s logem města značící, že jsou již v řešení.  A kam se dlouhodobě „zapomenutá“ auta hlásí? Můžete tak učinit na email podatelna@mpkolin.cz, na telefonní linku 156 či prostřednictvím aplikace Zlepšeme Česko - mobilní rozhlas.

„Městská policie na místo dojede, vozidlo prolustruje, nafotí a předá dále odboru správy městského majetku, který vyzve majitele,“ upřesnil starosta. Pokud se nepojízdné vozidlo ani po uplynutých lhůtách nesetká se svým majitelem – skončí na odtahovém parkovišti v ulici Na Přesypu. V konečném důsledku může být na náklady majitele sešrotováno. Silniční vozidlo s propadlou STK déle než 6 měsíců rovněž musí pryč z veřejného prostoru. „I  tato auta se budou odtahovat. Pokud to bude auto s propadlou STK a má výraznější hodnotu, což často nebývá, tak se můžeme bavit i o vydražení,“ dodal Michael Kašpar.