Občanské sdružení Horolezci Kolínska bylo založeno 12.4.2012 pro záchranu skály U Kohoutova mlýna tzv. Pašinky a další rozvoj horolezectví na Kolínsku. V současné době jej tvoří 17 aktivních lezců z Kolínska se zájmem rozvíjet lezení v tomto regionu. Sdružení se podařilo splnit svůj první zásadní cíl a odkoupilo skálu U Kohoutova mlýna tzv. Pašinku do svého vlastnictví!

Dále usilují o stavbu bouldrového baru a umělé lezecké stěny (vnitřní i venkovní) v Kolíně. Na Den dětí minulého roku byla otevřena první lezecká stěna v Kolíně, která je netypicky umístěna přímo na konstrukci Nového mostu. O její vznik a následné rozšiřování se zasloužilo občanské sdružení Horolezci Kolínska, které zde brzy po zprovoznění uspořádalo první lezecké závody. Stěna slouží k tréninku oddílových lezců a dětských kroužků, ale rozšiřuje také nabídku sportovního vyžití pro širokou veřejnost, a to pod odborným dohledem vyškolených instruktorů.

Dnes končí hlasování na získání grantu, který bude použit na rozšíření lezecké plochy o nové linie a prodloužení stávajících cest, čímž bude uspokojena poptávka náročnějších lezců a ještě více se zvýší využití a návštěvnost stěny.

Pokud máte chuť podpořit snahy OSHK, podpořte projekt Na Nový most po laně svým hlasem. Horolezci vřele děkují za jakoukoliv podporu ať už morální či materiální!