Předseda AFK Kolín Jaroslav Němec se postaral o rozruch na pondělním zasedání Městského zastupitelstva v Kolíně. Jeho několikeré velmi emotivní vstupy do debaty k městskému rozpočtu mířily svým kopím dvěma směry. Jednak tvrdě kritizoval fotbalový klub FK Kolín a mířil i do řad kolínských zastupitelů, kteří klub v členem představenstva společnosti FK Kolín Jiřím Truskou podporují. Kritizoval provoz i hospodaření klubu a přímo řekl, že "mají nahrnutou celou řadu finančních prostředků z města". Myslel tím zejména 3 miliony korun, které klub pro letošek žádal na činnost mládeže (1 mil.), na podporu A mužstva dospělých (1,25 mil.) a provoz fotbalového areálu (0,75 mil.)

Jaroslav Němec a rodiče malých fotbalistů, kteří ho podporují, chtějí podle něj podat na FK Kolín dokonce trestní oznámení. Podle něj totiž FK pobírá peníze na výchovu mládeže, ale přečerpává je následně na dospělé. Němec dále kritizoval město Kolín za to, že mu neodpovídá na dopisy a pak též netakticky uvedl, že zná i pisatele nechvalně známého anonymu, který byl adresován městu Kolín a píše se v něm o korupci - zastupitelé v čele s Truskou prý dávají dotace FK Kolín s tím, že 20 % pak klub vrátí do jejich kapes.

To zvedlo obrazně řečeno ze židle starostu Víta Rakušana, který to označil za nesmysl a prohlásil, že Rada města Kolína podá trestní oznámení na neznámého pachatele pro pomluvu. Němcovi nicméně vyšel vstříc v tom, že město nechá vypracovat hloubkový audit FK Kolín. pres