Bývalý starosta Obce Velký Osek Jiří Otta podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro trestný čin pomluvy nebo poškozování cizích práv. K trestnému činu mělo dojít během volební kampaně do obecních zastupitelstev v roce 2010. "V rámci volební kampaně mělo hnutí Nezávislí pro Velký Osek zveřejnit ve své předvolební tiskovině i na internetu hrubě nepravdivou informaci, že jsem se v minulosti do zastupitelstva dostal tak, že se mí kolegové, kteří byli zvoleni na stejné kandidátce jako já, museli vzdát mandátu a já za ně nastoupil jako náhradník. Od roku 1994 jsem byl vždy volen přímo do zastupitelstva a nikdy jsem nenastupoval jako náhradník," uvádí Jiří Otta.

V současné době jmenované hnutí v obci vládne. Pavel Drahovzal je starostou a Vladimír Matuš jeho zástupcem. Další členové hnutí řídí kontrolní (Michal Dupák) a finanční výbor (Jan Fagoš), Jakub Munzar vede majetkový výbor. Před volbami nezávislí nijak Jiřího Ottu nešetřili - vyčetli mu nejen Národní bruslařský stadion a dluhy vyplývající z jeho přípravy, ale i zamýšlenou výstavbu zoologické zahrady, neuskutečněný záměr odkanalizování celé obce či mnohamilionový prodej obecních pozemků.

"Důvodem podání žádosti o prošetření je neustálé nesmyslné a beztrestné napadání mojí osoby, rodiny a přátel. Kalich trpělivosti přetekl. Na zlo je potřeba ukázat a pojmenovat ho. Není možné, aby se z pomlouvání druhých stal národní sport. Již tak jsme, jako národ, celému světu za blbce. Chci vědět, kdo konkrétně tu celou pomlouvačnou kampaň vůči mé osobě organizoval. Budu žádat veřejnou omluvu a za poškození dobré pověsti i finanční náhradu," prohlásil Jiří Otta, který byl starostou obce v letech 1994 až 2010.

Starosta Drahovzal se nechtěl do doby, než obdrží trestní oznámení, vyjádřit. meč


Jiří Otta