Stavba cyklostezky ve Veltrubské, Okružní a Křičkově ulici spojí již existující cyklostezku z Hradišťka s lávkou pro pěší a cyklisty přes Labe a Labskou cyklostezkou vedoucí kolem řeky, čímž dojde k významnému propojení sítě cyklistických stezek a tras v Kolíně, jak kdysi napsal cyklonadšenec a místní politik Petr Křemen. Avšak předevčírem probíhající kácení stromů v Okružní ulici příliš nepotěšilo některé občany. Na facebookové adrese Můj Kolín to dali najevo.

Monika Petricjuková na Facebooku vzkřikla: no to snad ne! Dana Honlová si posteskla: .....ach, jo ....už zase musej někde něco kácet. Zastupitel Jan Hora také nad nápadem zaváhal: Když jsem dneska viděl zámkovkou obohacenou cestu ke STAPu... no, nevím.... asi mám jiné vnímání. Fotograf Jaromír Novotný zahartusil: NELÍBÍ, je to zvěrstvo. Cyklotrasa mohla vést mezi lipami, pro pěší jsou po obou stranách silnic chodníky. Pak se mi nedivte, proč nesnáším cykloaktivisty, ač na kole sám jezdím. Nespokojenost vyjádřila i Lucie Kasanová: To snad není pravda? Zajímalo by mě, komu se to hodí na topení. A Radim Oktábec přidal smutně: taková hezká alej to byla...hezká Okružní ulice....Zálabská klasika...za mně škoda..

Do debaty o kácení stromů v Okružní ulici na facebookové adrese Můj Kolín později zasáhl i starosta Vít Rakušan: Pokud jde o změny stavu zeleně, tak v Křičkově ulici bude jednat jednoznačně o obnovu zeleně a náhradu asi 1/3 vzrostlých kaštanů, které jsou ve velmi špatném zdravotním stavu. V ulici Okružní se také nejedná o „pouhé kácení“ , ale dojde k obnově zeleně a náhradě novými stromy, za staré lípy ve špatném zdravotním stavu, dále za lípy, které nejsou staré, ale byly v minulosti poškozeny neodborným zásahem. Na stav zeleně v dotčených ulicích existuje odborný znalecký posudek, dle kterého město postupuje. Výsledkem bude nejen funkční cyklostezka, ale i obnovená a revitalizovaná zeleň v lokalitě s potenciálem dobré prosperity.