Ačkoliv město Kolín tone v dluzích, nepřešla ho chuť na nové investice, které by však z valné části měl zaplatit stát. Po úmyslu postavit víceúčelovou halu v Masarykově ulici hodlá příští rok stavět vedle zimního stadionu na Zálabí.

V západní části sportoviště navrhuje městský architekt Jiří Košťál vybudování nové nízkonákladové haly na místě dnešní vestavby. Vznikl by zde dvoupodlažní objekt, kde by kromě nové ledové plochy místo našly fitness, šatny, sociální zázemí apod. Nová hala, která by se stávající halou byla propojena krčkem, by obsahovala kromě ledové plochy s mantinely, střídačky, ochozy pro diváky a třeba i galerii. Hrát by zde mohli o sledge hokejisté, protože přístup bude bezbariérový. Jiří Košťál je přesvědčen, že současný stav zimního stadionu je nevyhovující a toto je nejlepší řešení. Zatím není jasné, kolik by záměr (zbourání stávající vestavby a stavba nové dvoupodlažní budovy) měl stát. Odhad má být zpracován v nejbližších dnech. Práce by měly být zahájeny po skončení hokejové sezóny 2009/2010 a případně budou řešeny během provozu stadionu.

Navíc Správa městských sportovišť Kolín uvažuje o vytvoření tréninkového tunelu se 4 šedesátimetrovými běžeckými drahami s umělým povrchem a pískovým doskočištěm. Využít by jej měli nejen atleti místního Sokola, ale i školy a laická veřejnost. Nyní se zpracovává projektová dokumentace a zjišťuje se, kolik by stála stavba sportoviště a jeho provoz. Dodejme, že město chce rovněž v budoucím roce provést rekonstrukci atletického stadionu v Borkách. meč