Město Kolín podalo prostřednictvím svých právníků trestní oznámení na neznámého pachatele pro pomluvu údajně v souvislosti se sprostými anonymy týkajících se fotbalového klubu FK Kolín a které naznačují, že nejen člen představenstva a rovněž zastupitel města Jan Truska, ale i radní inkasují zpět z oddílu FK neznámou finanční sumu. "Naprosto odmítáme tyto lži," zdůraznil Michael Kašpar. Rozprava se vedla na jednání zastupitelstva 25. ledna, jejímž hlavní postavou byl bývalý československý reprezentant a dnes předseda klubu AFK Kolín Jaroslav Němec.
"My na to reagujeme," prohlásil k nařčeními starosta Vít Rakušan. "Reakce byly dvě možné. Reagovat na sprosté nařčení, že pan Truska chodí s nějakým batohem peněz, které my (město) posíláme do FK Kolín a rozděluji peníze rada města. Jestli mě něco uráží, tak právě toto a my se proti tomu budeme bránit soudně. Lžím a pomluvám se člověk bránit musí, jinak se stanou běžnou součástí naší každodennosti a každý si bude myslet, že může beztrestně lhát. Nemůže, to je prostě zakázané i v naší právní demokracii. Druhou reakci nebudu dál komentovat. Řekl to absolutně přesně pan místostarosta (Kašpar), když někdo říká, že je něco nepravého, nebereme to na lehkou váhu. Jedinou možnost, kterou můžeme se svolením klubu učinit, je nechat provést audit, " uvedl starosta.
Město prý rovněž oslovilo firmu, která má v oddílu FK Kolín provést. audit hospodaření s městskými prostředky. "Chceme vědět, jestli se s městskými financemi v FK Kolín hospodaří, jak by mělo," komentoval očekávanou činnost auditora místostarosta Kašpar. Město chtělo od představenstva FK Kolín podepsat, že souhlasí s tím, aby auditorská firma měla přístup k účetnictví oddílu.
Schůzka se uskutečnila minulý čtvrtek. "Jednání bylo velmi vstřícné a konstruktivní. Od klubu máme jednoznačné svolení k provedení finančního auditu FK Kolín a podepsaný souhlas. V příštím týdnu máme jednání s auditorskou firmou, kde již domluvíme konkrétní termíny. Výsledky auditu budou samozřejmě po proběhnutí zveřejněny," sdělil místostarosta Michael Kašpar. pres