Akce Cihla pro kolínskou sociálně terapeutickou dílnu pro zdravotně postižené, kterou najdete v Kouřimské ulici, startuje  dnes od 14 hodin během s cihlou kolem Karlova náměstí, vystoupením kapely Tata Bojs a od 18 hodin festiválkem Noty na pomoc 3 v Městském společenském domě, na němž zahrají skupiny Blue Blucks, Sorry, Volná linka, Nacht Café, Alžbětiny sosny a Elisium.

Na 3. června od 14 hodin je na Karlovo náměstí nachystáno zábavné odpoledne s hercem Petrem Vondráčkem a na 9. června (zřejmě také ve stejný čas a na stejném místě) s kolínským rodákem a hercem Divadla na Vinohradech Michalem Novotným. I po tyto dny jsou naplánovány různé akce pro děti i dospělé. V sobotu 16. června se pak na louce za jízdárnou u kolínské nemocnice uskuteční festival Green island, jehož hlavními hvězdami jsou Krucipüsk, Insania, Makako jump (italské ska), Cocotte minute a Electrick mann.

Základním pilířem celé akce je prodej benefičních cihel. Každý, kdo si tuto cihlu zakoupí, přispěje stokorunou na výstavbu chráněného bydlení a koupi bytu pro podporované bydlení pro hendikepované spoluobčany. Zakoupenou cihlu si může dárce buď odnést domů jako upomínku na svou pomoc druhým nebo ji symbolicky přiložit na stavbu věže u prodejního stánku. Věž bude sloužit jako poutač prodejního místa. Cihlové stánky budou stát v Kolíně na Karlově náměstí od 1. do 3. června a na parkovišti u Delvity od 8. do 10. června a např. v Nové Vsi 16. června.

Bližší informace o kolínské sociálně terapeutické dílně najdete na kolin.diakoniecce.cz, údaje o akci Cihla na www.akcecihla.cz. meč

Také herec Michal Novotný podporuje cihlovou akci