V úterý 10. března oslavila společnost TPCA Kolín první desetiletí od zahájení výroby. Firma nadnárodního významu uspořádala setkání asi 170 lidí včetně bývalých prezidentů, viceprezidentů automobilky, zástupců regionu a dalších. V projevech vystoupili vrcholní představitelé společnosti, kteří po českém pozdravu mluvili anglicky. Bylo jich hodně, ale legendární a nejznámější prezident Masatake Kolín Enomoto se do Kolína tentokrát nedostal.
 
"Mnoho věcí se proměnilo, mnohého jsme dosáhli, podařilo se završit změnu modelů. Máme profesionální tým na vysoké úrovni. Stárneme, ale cítíme se silnější," podotkl současný prezident TPCA Kenta Koide. "Za tu dobu jsme vyrobili 2,6 milionů vozidel," sdělil viceprezident PSA Jean Leflour. Jedná se o segment malých aut, kde kolínské vozy zabraly 30 procent trhu.
 
Zástupci TPCA předali v rámci oslav dárky místnímu regionu. Například Toyotu Aygo získala Městská policie Kolín. Město Kolín obdrželo 2,3 milionu korun na revitalizaci Kmochova ostrova.
 
TPCA v současnosti zaměstnává tři tisíce lidí, zahájení výroby pamatuje sedm stovek z nich. Další tisíce nových pracovních míst vznikly u dodavatelů nejen na Kolínsku, ale i v rámci republiky. Z tuzemska se dostává do TPCA celých 80 procent dodávek dílů. Na mzdách TPCA již vyplatila více než deset miliard korun. Závod, do kterého bylo investováno přes 26 miliard, více než 99 procent produkce vyváží. červ