Přesné datum otevření lávky na Kmochův ostrov není zcela jisté, i když kolínská radnice určila soudný den. "Nejsme spokojeni se zprávou od firmy, že se práce prodlouží kvůli uložení betonových konstrukcí a dalších částí," řekl starosta Kolína Vít Rakušan. Právě použití betonových dílů místo původních dřevěných vyvolalo značný odpor obyvatel, protože charakter více jak stoleté stavby se tímzmění. Důvodem k užití betonových dílů je zvýšení nosnosti mostku, aby bylo reálné pořádat na Kmochově ostrově větší akce. Radnice požadovala otevření lávky ještě před Kmochovým Kolínem, nyní trvá na termínu 28. června před první událostí Kolínského kulturního léta. Firma chtěla otevřít až se začátkem července.

"Budeme uplatňovat sankce, město má ale omezené možnosti. Můžeme se bránit leda tak, že příště už firmu neoslovíme (do výběrového řízení se ale stejně společnost může přihlásit sama poz. red.). Sankce jsou dané ve smlouvě. Provozně to pro nás problém je, komunikovali jsme například s organizátory běhu Kmochova Kolína a museli upravit alternativní trasu," řekl starosta.

Firma Prostav z Poděbrad provádí rekonstrukci za cenu 2.083.411 Kč bez DPH. Ke zpoždění došlo již jednou, původně měly práce začít 1. dubna, ale z důvodu nepřízně počasí se rekonstrukce zdržela a na Velikonoce byla lávka ještě otevřená. červ