Město Kolín v listopadu a v prosinci pořádá Advent 2016, který jako každoročně zaplní náměstí i další vhodné prostory vystupujícími i posluchači. Níže popsané události jsou sice ještě měsíc i více vzdálené, uvádíme je ale záměrně v předstihu, aby si na ně zájemci ve svých rodinných plánech mohli vyhradit čas.
Jako první v pátek 25. listopadu proběhne Adventní řemeslný jarmark na Karlově náměstí od 8 do 17 hodin. Rozsvícení vánočního stromu se bude konat o dva dny později, v neděli 27. listopadu od 15.30 hodin. Doprovodný program zařídí T.K. Arnika Kolín a kolínská společnost Poprávu, od 16 hodin zahraje skupina Spirituál kvintet, v 16.45 bude rozsvícen vánoční strom a zapálena první adventní svíce za účasti kolínského faráře a v 17 hodin slavnostní podvečer zakončí opět Spirituál kvintet.
Druhé adventní zastavení u vánočního stromu je naplánováno na neděli 4. prosince od 17 hodin na náměstí. Představitelé radnice si přejí, aby si spolu s nimi obyvatelé města přišli zapálit další svíčku na adventním věnci a zazpívat koledy. V pondělí 5. prosince je na programu Mikulášská (nejen) pro děti s DDM Kolín. Setkání moderuje Luboš Votroubek a start je opět na Karlově náměstí v 17 hodin. Třetí adventní zastavení u vánočního stromu na rynku proběhne v neděli 11. prosince od 17 hodin. Ve čtvrtek 15. prosince od 10 do 18 hodin se uskuteční na Karlově náměstí Vánoční trh. Poslední, čtvrté adventní zastavení u vánočního stromu se koná v neděli 18. prosince od 17 hodin.
Advent ve městě ukončí v úterý 20. prosince Vánoční koncert města Kolína v chrámu sv. Bartoloměje od 18 hodin, na němž zahrají smyčcový orchestr ARCHI a Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Kolín. pres