Starosta Jiří Buřič zdůvodnil neposkytnutí dotace tím, že sdružení ne zcela respektuje rozsudek z roku 2008. Podle něj by Harmonie 1872 Kolín neměla být nijak spojována se jménem legendárního skladatele a kapelníka Františka Kmocha. Avšak pokud např. v internetovém vyhledávači na Seznamu zadáte třeba spojení Kmochova hudba, tak jste odkázáni nejprve na "Kmochova hudba Kolín - občanské sdružení hudebníků, příznivců a přátel" a na adresu http://www.kmochovahudba.cz odkazující na stránky Harmonie 1872 Kolín. A když zadáte opět na Seznamu Harmonie 1872 Kolín, dozvíte se, že jde o občanské sdružení hudebníků, příznivců a přátel orchestru Františka Kmocha v Kolíně.

"Celou záležitost ohledně internetu musíme prošetřit. Veškeré domény byly u provozovatele zrušeny," zareagoval nejprve předseda občanského sdružení Zdeněk Jírek. Později vysvětlil, že pokud jde o webovou adresu www.hudebniskupiny.cz, odstranění odkazů na danou stránku je provedeno. "Pokud ji někdo bude hledat, nic nenajde. Ovšem kdo znal přesné odkazy, pod kterými se nacházela dříve, třeba ji objeví. V řešení je úplné odstranění, je to asi ovšem nad síly profesionálů. Odpovědné osoby za prezentaci našich www.stránek žádali několikrát na Seznamu o heslo profilu, ale nikdo s nimi nekomunikuje. Bohužel naše občanské sdružení nenese odpovědnost za údaje v databázích cizích subjektů. Pokud někomu vadí uváděná databáze cizích subjektů, nechť si ji vyřeší sám. Naše občanské sdružení se hlásí pouze k www.harmonie1872.cz. Tolik na vysvětlení celé záležitosti," uvedl Zdeněk Jírek.

Harmonie 1872 se nedobrovolně zbavila názvu Kmochova hudba Kolín loni na základě rozsudku pražského Vrchního soudu z roku 2008, který byl vydán na základě sporu mezi Městem Kolín a někdejší Kmochovou hudbou Kolín o jméno legendárního skladatele a dirigenta Františka Kmocha v názvu seskupení. meč

Harmonie 1872 Kolín. Foto - www.harmonie1872.cz