Obyvatelé z lokality ulic Bezručova, Grégrova, Seifertova a dalších odevzdali na Městském úřadu v Kolíně petici proti stavbě multifunkční haly na ohlášeném pozemku v Jaselské ulici, u supermarketu Billa na sídlišti. Podle oznámení autorů má petice 27 archů, které obsahují 568 podpisů občanů. Požaduje, aby pro halu byla zvolena jiná, vhodnější lokalita. Nejlépe na pozemcích u Kauflandu nebo poblíž stavěného obchvatu, příp. v Borkách.

Z mnoha důvodů proti stavbě haly na pozemku u Billy jsou asi nejpodstatnější obavy z likvidace zdravých vzrostlých stromů a parkové zeleně. Dále strach z likvidace přírodního prostoru pro hry dětí a odpočinek spoluobčanů, z velkého hluku, který vznikne při fandění, koncertech nebo z uvažované restaurace. Signatáři petice se obávají i nárůstu kriminality a vandalismu v okolí haly, hlavně při návratu diváků zápasů a návštěvníků koncertů posilněných alkoholem. Rovněž kritizují "parazitování haly na již dnes nedostatečném množství parkovacích míst mezi okolními domy". Argumentují tím, že parkoviště v Seifertově ulici sloužící dnes osobních automobilům mají při akcích v hale využívat i autobusy. V neposlední řadě soudí, že parkoviště 50 míst pro osobní auta u haly je pro až 1.200 návštěvníků nedostatečné.

Podrobnosti o petici, možnost jejího podepsání a fotografie uvažovaného místa pro halu i se stromy, které mají mnohamilionové investici ustoupit najdete na na adrese http://kolin.nazory.cz. Více v dnešním čerstvém vydání týdeníku Kolínský Pres. meč