Občanského sdružení Obyvatelé Ovčárecká konečně dosáhlo svého, kolínští radní odsouhlasili peněžité vyrovnání nadstandarních požadavků, které obyvatelé ze Sendražic požadovali v souvislosti s chystanou rekonstrukcí a případným rozšířením Ovčárecké.

„Rada města Kolína schválila navržený postup spočívající v uzavření individuální smlouvy s každým z vlastníků dotčených nemovitostí. Na základě této dohody očekáváme, že účastníci řízení stáhnou námitky, aby mohlo být územní řízení včas ukončeno,“ řekl nám Jiří Buřič, od kterého jsme se dále dozvěděli, že mezi jedenadvacet nemovitostí bude za účelem provedení nadstandardních úprav (na protihluková okna u neobytných místností, protihlukové stěny a poškozené fasády) rozdělena částka kolem 6 mil. Kč z rezervy rozpočtu města. Vedle tohoto nadstandardu mají majitelé dotčených nemovitostí samozřejmě nárok na protihluková opatření provedená v rámci stavby (protihluková okna u obytných místností a protihlukové stěny v místech, kde hluk překračuje povolené limity).

Všichni občané skutečně své námitky stáhli a blokovat rekonstrukci Ovčárecké již dále nehodlají. „V rámci možností jsme spokojeni. Na zahrádkách i doma budeme mít konečně klid,“ řekla nám vůdčí osobnost občanského sdružení Obyvatelé Ovčárecká, Eva Čmejrková.
kop