Ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi minulý týden policisté v Kolíně 3 podezřelého 48letého muže. Vyšlo najevo, že spáchal mnoho trestných činů v Kolíně a okolí. Pro policisty to nebyla neznámá osoba, i to byl jeden z důvodů proč byl muž umístěn do vazební věznice.

Od zadržení na konci července kriminalisté usvědčili pachatele z trestných činů krádeže, poškozování cizí věci, neoprávněného užívání cizí věci, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí. Páchání trestné činnosti v okrese Kolín se věnoval od dubna. Do současné doby mu policisté prokázali 10 případů, při kterých obviněný způsobil škodu bezmála za 1 mil. Kč. Počet zmíněných případů i způsobená škoda není ale konečná, policisté na dalších případech pracují.

"Obviněný kradl osobní motorová vozidla, jedním z nich byl i veterán Wartburgu, o jehož krádeži informovala média, ukradl i motocykl. Vloupal se i do motorových vozidel, ze kterých si přivlastňoval zejména věci, které se dají lehce zpeněžit, třeba autorádia nebo mobilní telefony. Motorová vozidla také řídil, ač nevlastní řidičské oprávnění. Obviněný se vloupával do firem, ze kterých bral nářadí. U benzinových čerpacích stanic tankoval a ujížděl bez placení, vloupal se do garáží, ukradl i zmrzlinový stroj. Za spáchanou trestnou činnost mu hrozí trest odnětí svobody na 2 až 8 let," sdělila tisková mluvčí policejního územního odboru Kolín Petra Čimová. červ