"Doufejme, že progrese nemoci bude co nejmírnější a v budoucnu se najde i lék", pokračuje dále kantorka, která se snaží všemožně pomoci, neboť jí není lhostejný zdravotní stav svého žáka. Nedávno iniciovala založení konta, kam může přispět každý, kdo chce pomoci. Učitelka mi dojatě vyprávěla, jak první tisícikorunu vložila hned úřednice, u které účet zakládala, poté co ji vyprávěla, proč to dělá.

"Pro Járovu maminku, samoživitelku, je to běh na dlouhou trať, který nechce vzdát. Vzhledem k tomu, že se chlapcův zdravotní stav bude zhoršovat, maminka musí udělat řadu opatření pro zajištění "normálního běhu života," což ji stojí již dnes a ještě více bude stát v době nadcházející velké vypětí sil a hlavně nemalé vynaložení finančních prostředků (autodoprava, úpravy bydlení, zdravotní pomůcky, léky a vitamíny atd.)", říká mi dále Leona Sixtová a přidává krásný zážitek ze třídní schůzky, kde informovala o zdravotním stavu Járy rodiče ostatních svých žáků. "Byli skvělí. To oni mně vnukli myšlenku založit ono konto pro Járu. Někteří hned začali vyndávat peníze z peněženek, jiní říkali, že je pro ně samozřejmostí se okamžitě zapojit do finanční a třeba i řemeslné podpory matky, jež se o chlapce stará sama a žije s ním ve starém domku, který bude nutné přestavět na bezbariérový," raduje se učitelka.

Nedávno Járova maminka přišla i o práci, nemohla vzhledem k zhoršujícímu se synovu zdraví setrvat ve vícesměnném provozu. Jára už nemůže zůstat ani chvíli sám. Tato skromná a pokorná žena si nese svůj úděl opravdu statečně a nepatří mezi ty, jež o své bolesti každému vypráví. j. černá, meč

Konto Jára
Číslo účtu: 2171913073
Kód banky: 0800

Jára Kubelka. Foto - Johanka Černá