Ke dvěma případům krádeže pohonných hmot došlo v krátké době na dvou pumpách v Kolíně:

Dosud neznámý pachatel ve čtvrtek 7. května v 9.56 hodin přijel s osobním vozidlem Ford vínové barvy k výdejnímu stojanu u benzínové čerpací stanice v Ovčarecké ulici v Kolíně, kde natankoval do přepravných nádob a do nádrže vozidla. Celkem natankoval 67,12 litru benzínu Natural 95 v celkové hodnotě 2.208 Kč. Poté řidič nasedl do vozidla a bez uhrazení z čerpací stanice, odjel. K popisu neznámého pachatele bylo zjištěno, že se mělo jednat o muže, výška 175 - 180 cm, který byl oblečen do černé vesty, černé mikiny a černých kalhot, na hlavě měl světlou kšiltovku, kterou měl staženu do tváře. Vozidlo bylo opatřeno odcizenými registračními značkami.

Druhý případ se stal v úterý 12. května. Neznámý pachatel s vozidlem Citroen Berlingo stříbrné barvy v čase 8.23 hodin přijel na benzínovou čerpací stanici v ulici Havlíčkova Kolín, kde do vozidla natankoval naftu a z místa ujel bez placení. Škoda činí 1.619 Kč. Vozidlo jako v předchozím případě, bylo opatřeno kradenou registrační. značkou. Neznámý pachatel měl na sobě triko s krátkým rukávem šedé barvy se žlutým potiskem a džínové kalhoty. Měl krátce střižené hnědé vlasy a dioptrické brýle.

"Veškeré informace vedoucí k osobám pachatelů, prosím, sdělte na linku 158 nebo na jakoukoli policejní služebnu," žádá mluvčí Policie ČR Územního odboru Kolín Martina Fejfarová. červ, pčr