Colin Agency a Foto Vidrna za podpory Města Kolína a Stipendijního nadačního fondu města Kolína vyhlásily 4. ročník fotografické soutěže Photo Kolín 2008. Jde o soutěž pro všechny nadějné fotografy, kteří mají zájem odkrýt své fotografie veřejnosti. Přihlásit se mohou všichni profesionálové i amatéři ze všech regionů České republiky, ovšem podmínkou je vlastní fotografická tvorba, vztahující se svým motivem ke Kolínu a Kolínsku a splňující stanovená témata. Novinkou letošního ročníku jsou stanovená dvě témata - 1) "Kolín historický, Kolín moderní" a 2) "Jak fotí Kolíňáci".

Podmínky přihlášení jsou následující. Zájemce musí zaslat autorské fotografie. Na zadní straně snímku musí uvést: jméno a příjmení, adresa, e-mailová adresa, telefonní kontakt, uvedení kategorie (Hlavní nebo Studentská) s uvedeným tématem A nebo B. K fotce musí být přiložen stručný popisek. Do soutěže lze přihlásit formát fotografie 15 x 20 cm až 30 x 40 cm. Maximální počet zaslaných snímků jsou 4 kusy, seriál s maximálním počtem 4 fotografií. Fotky zaslané do letošního ročníku nesměly soutěžit v letech předchozích. Studentská kategorie je určena autorům ve věku do 19 let, Hlavní kategorie je bez věkového omezení.

Na základě zaslané fotografie bude jejímu tvůrci přiděleno soutěžní identifikační číslo z důvodu nestrannosti porot. Od 2. června je možné zasílat autorské fotografie až do 22. září na adresu pořádající agentury Colin Agency, Za Špýcharem 312, 281 25 Konárovice, příp. obálku s fotografiemi zanechat ve Foto Vidrna na Karlově náměstí.
Více informací je na www.photokolin.cz. meč