Jubilejní 5. ročník soutěže regionálních kapel se letos opět rozezní pod taktovkou kolínské automobilky TPCA Toyota Peugeot Citroen. Hudební odpoledne plné talentů proběhne zítra od 13 hodin tradičně na Kmochově ostrově v Kolíně.

I na letošním ročníku TPCA Beat Festivalu bude o přízeň čtyřčlenné odborné poroty a publika bojovat 8 regionálních hudebních nadějí. "Společnost TPCA chce tak podpořit začínající hudební talenty," komentoval soutěž mluvčí automobilky Radek Kňava. Letošního festivalu se zúčastní kapely Bu-Fu, Xenon, Skylla, Kronos Combo, Liguére!, Sectesy, Crossband a Epitaf. Hodnotit je bude kromě poroty i publikum. Mezi mladé talenty TPCA opět rozdělí 100 tisíc korun.

Mezi pozvanými hosty budou kapely Harlej, Fast Food Orchestra a Airfare. Na pódiu pod širým nebem vystoupí i vítězové z předchozího ročníku TPCA Beat Festivalu kapely Fanfan a Epy de Mye. "Od začátku festivalu jeho obliba rok od roku stoupá. I letos bude výtěžek ze symbolického vstupného, které stojí 30 korun, věnován na dobročinné účely," poznamenal Radek Kňava. meč