Obrovským vítězem volby do Zastupitelstva města Kolína se stala Změna pro Kolín. Nejenže vítězství obhájila, ale navíc výsledek navýšila málem trojnásobně! Skoro neuvěřitelné je, že bude mít 20 zastupitelů v 27členném orgánu. Ostatní subjekty jen paběrkovaly. 

Suverénně první skončila Změna pro Kolín (63,94 %), druzí skončili Kolíňáci (7,26 %), třetí KSČM (6,95 %), čtvrté ANO 2011 (6,35 %), pátá (před 4 roky druhá) ČSSD (5,06 %), šesté seskupení TOP 09 a Nezávislí pro Kolín (4,75 %), sedmá ODS (3,63 %) a osmý Úsvit pro Kolín ziskem2,20 procenta všech platných hlasů.


Do Zastupitelstva města Kolína proklouzli: Vít Rakušan, Petr Král, Pavlína Havlíková, Michael Kašpar, Veronika Fabiánová, Václav Kmoch, Irena Fuchsová, Petr Kopecký, Jan Roth, Jana Hudcová, Ladislav Zima, Filip Šádek, Iveta Mikšíková, Martin Drahovzal, Martin Slavík, Michal Najbrt, Pavel Horák, Věra Doležalová, Václav Čtvrtečka a Jan Rakušan (Změna pro Kolín), Jan Hora a Petr Volšanský (ANO 2011), Václav Navrátil a Tomáš Růžička (Kolíňáci), Martin Škorpík a Jiří Truska (KSČM) a Karel Molnár (ČSSD).
meč