Právě v těchto dnech jde do tisku kalendář na rok 2016 s názvem „Kolín – město mého srdce“. Na formátu A3 naleznete černobílé fotografie Kolína, kdy každý měsíc je zastoupen jiným fotografem, a to jak z  kruhů profesionálních, tak čistě amatérských. Všechny však spojuje jedno – Kolín se jim dostal pod kůži. Patří jim velký dík za to, že své fotografie poskytli bez nároku na honorář.
 
„Podstatou ale nebylo vytvořit jen krásný, umělecky laděný kalendář, který udělá radost kolínským patriotům, nebo bude sloužit jako originální vánoční dárek, ale kalendář má i charitativní rozměr. Bude stát rovných 100 korun a veškerý výtěžek z prodeje bude věnován pro občanské sdružení Volno, v jehož čele stojí paní Chwistková, silná osobnost, která společně se svým týmem pomáhá klientům a jejich rodinám v nelehkém boji s autismem. Jsme moc rádi, že koupí kalendáře se tak každý může stát filantropem. A když kalendář někomu věnujete, tak vlastně dáváte dvakrát,“ uvedl Filip Šádek.

A jak celý projekt vznikl? "Vypadá to, že hezké nápady vznikají na ulici, alespoň té naší kolínské - Otevřené. Filip Šádek, jeden ze zakladatelů Otevřené ulice, hledal další možnosti,  jakým způsobem podpořit o.s. Volno a společně jsme se shodli na kalendáři. Začala jsem oslovovat kolínské fotografy a tím přirozeně přišla spolupráce se spolkem Můj Kolín v čele s Janem Chvojkou z Odborné střední školy podnikatelské Kolín, kteří stojí za grafickou přípravou celého kalendáře. Jeho tisk je realizován z dotačního programu města Kolína, kterému patří rovněž velké díky!" řekla Hana Morová.

I když v tuto chvíli není jasné, zda prodej kalendáře bude úspěšný, je pro autory kalendáře vítězstvím fakt, že se opět podařila věc, za kterou stojí především nadšení lidí. Samotné zakoupení kalendáře bude možné od 1. listopadu v Městském informačním centru Na Hradbách, ale dle aktuálních ohlasů se doporučuje včasnám rezervace. A to buď na e-mailu jan.chvojka@ossp.cz, nebo na FB profilu Otevřené ulice či Můj Kolín.