Jubilejní 5. ročník soutěže regionálních kapel se letos opět rozezní pod taktovkou kolínské automobilky TPCA Toyota Peugeot Citroen. Hudební odpoledne plné talentů proběhne v sobotu 28. července od 13 hodin tradičně na Kmochově ostrově v Kolíně.

I na letošním ročníku TPCA Beat Festivalu bude o přízeň čtyřčlenné odborné poroty a publika bojovat 8 regionálních hudebních nadějí. "Společnost TPCA chce tak podpořit začínající hudební talenty," komentoval soutěž mluvčí automobilky Radek Kňava. Letošního festivalu se zúčastní kapely Bu-Fu, Xenon, Skylla, Kronos Combo, Liguére!, Sectesy, Crossband a Epitaf. Hodnotit je bude kromě poroty i publikum. Mezi mladé talenty TPCA opět rozdělí 100 tisíc korun.

Mezi pozvanými hosty budou kapely Harlej, Fast Food Orchestra a Airfare. Na pódiu pod širým nebem vystoupí i vítězové z předchozího ročníku TPCA Beat Festivalu kapely Fanfan a Epy de Mye. "Od začátku festivalu jeho obliba rok od roku stoupá. I letos bude výtěžek ze symbolického vstupného, které stojí 30 korun, věnován na dobročinné účely," poznamenal Radek Kňava. meč