Jak jsme vás již v imnulosti několikrát informovali, v Průmyslové zóně Kolín - Ovčáry bude vybudován supermarket, na který netrpělivě čekají nejen obyvatelé Zálabí, ale zejména lidé z okolních obcí. Vedení kolínské radnice odmítalo sdělit informaci, kdo bude provozovatelem supermarketu, dokud nebude zbaveno mlčenlivosti developerem projektu. Informace, které si jako první všiml zpravodajský portál svoboda.info, se však provalila z jiného zdroje, a to ze Zpravodaje Jestřabí Lhota, kde je otištěn plánek obchodního parku, včetně uvedení značky supermarketu. Nuže, oním supermarketem by měl být LIDL.

"Informace, které ale máme, jsou o obchodním centru (nebo spíše tzv. retail parku), které vznikne během tohoto roku v průmyslové zóně Ovčáry. Centrum bude umístěno při hlavní silnici poblíž hasičské stanice u TPCA a bude v něm k nalezení supermarket, lékárna, řeznictví, chovatelské potřeby, elektro, obuv, textil a další. Parkoviště u obchodů bude disponovat více než 200 místy a centrum by mělo být otevřeno do konce tohoto roku. Závěrem bych k této věci rád zopakoval, že stav prodejního místa v této obci nám není lhostejný a budeme ještě celou situaci kolem obchodu v obci nejen sledovat, ale také přístup občanů alespoň k základním potravinám aktivně řešit," upřesňuje ve zpravodaji starosta Jestřabí Lhoty Václav Nedbal.

"Byť jsme investorovi slíbili, že oficiálně do konce února nebudeme operovat konkrétním obchodním řetězcem, informace 'prosákla' odjinud :-) Nicméně, ano, mělo by to tak být..." potvrdil na svém FB profilu místostarosta Michael Kašpar.

Plánek retail parku je k dispozici na konci prvního čísla  Zpravodaje Jestřabí Lhota, který naleznete zde.