Svatomikulášská obchůzkalink
07.12
10:00
16:00
360
Přijďte do krásného prostředí skanzenu zažít zvyky související se svátkem sv. Mikuláše a obdobím adventu. Těšit se můžete na průvod svatého Mikuláše s čertem, andělem, Ruprechtem a smrtkou ve 12.00 a 15.00, setkáte se s postavami Barborek a Ambrože. V 11.30, 13.30 a 14.30 zahraje Malá divadelní kumpanie Kraje Kouřimského lidovou hru “Legenda o svaté Barboře“ aneb Tyjátr převelice poučný o ctnostném životě a přeukrutném konci svaté panny Barbory, v úpravě a režii Martina Drahovzala.

Nejen pro děti jsou určeny dílny pečení figurálního perníku a mikulášského kynutého pečiva, výroby čertů ze švestek a mikulášských metliček, výroby máčených svíček.

S odbornicí na dobovou gastronomii Olgou Kaderovou se bude nad prostřeným stolem besedovat na téma „Lidová strava v postním adventním čase“.

Své umění předvedou kovář Zdeněk Grausam, Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje, tkadlec Jan Lima a přadlena Lenka Limová. Bylinné čaje nabídne Jana Hunalová.

Děti dostanou od Mikuláše sladký dárek, ale rodiče mohou přinést svoji vlastní mikulášskou nadílku před začátkem obchůzky.
.